1900 Klubben

1900 Klubben är ett medlemsskap för företag som stödjer oss i strävan att sätta Norrbotten på Sveriges fotbollskarta.

1900 Klubben finns i tre nivåer och ger medlemmarna ett antal fördelar. 

Guld

  • Två årskort
  • Inbjudan till en medlemsträff för två i samband med en hemmamatch, där det bjuds på lättare förtäring
  • Ert företagsnamn på en skylt på Nyabvallen
  • Din företagslogotyp på IFK Luleås hemsida, med länk till er hemsida
  • En medlemshalsduk

Guldmedlemmar

Silver

  • 14 entrébiljetter till valfri match på Nyabvallen
  • Inbjudan till en medlemsträff för två i samband med en hemmamatch, där det bjuds på lättare förtäring
  • Ert företagsnamn på en skylt på Nyabvallen
  • Ditt företagsnamn på IFK Luleås hemsida, med länk till er hemsida
  • En medlemshalsduk

Silvermedlemmar

ADM Ekonomikonsult AB 
Bergnäsets Åkeri ABwww.bergnasets-akeri.se
Bravidawww.bravida.se
Carls Bussar ABwww.carlsbussar.se
E L Maskinavverkning ABhttp://www.maskinavverkningarvidsjaur.se/> 
FOMABwww.fomab.se
Gossipwww.gossipsincetoday.se
HALA Byggplåtslageri ABhttp://www.halabyggplatslageri.se/
isMobilehttp://www.ismobile.com/ 
Kontex Kaffewww.kontex.se
L K B Måleri & Golvwww.sanda.se
Länsbygg i Norrbotten ABwww.lansbygginorrbotten.se
LGS Luleå Generatorservice AB 
Luleå Begravningsbyrå ABwww.luleåbegravningsbyrå.se
Nåiden Bygg ABwww.naidenbygg.se
Napoli i Uppsala AB 
Navcitewww.navcite.com
NMK Energimontage ABhttps://www.nmkab.se
Nord Timmer ABwww.nordtimmer.se
Norrbottens Golv ABhttps://www.nbgolv.se
Norrbottens Mek & Rep ABwww.norrbottensmekorep.com
Norrlarm ABhttps://norrlarm.se/
Optima Belysning & Teknik Aktiebolaghttp://optimabelysning.se/ 
Pendeln 
Roger Johanssons Rör 
SGL Säkerhetskontroll ABwww.sakerhetskontroll.com
Shoppingwww.shoppinglulea.se
Sjukvårdspartiet i Luleåwww.sjukvardspartiet.nu
Snabba Steg Luleå ABwww.snabbasteg.se
SSABwww.ssab.com
Tryck i Norrwww.tryckinorr.se
LN Industrimontagewww.lnindustrimontage.se

Brons

  • Åtta entrébiljetter till valfri match på Nyabvallen
  • Inbjudan till en medlemsträff i samband med en hemmamatch, där det bjuds på lättare förtäring
  • Ert företagsnamn på en skylt på Nyabvallen
  • Ditt företagsnamn på IFK Luleås hemsida, med länk till er hemsida

Bronsmedlemmar

Duroc Rail ABwww.duroc.se
Max Matthiessenwww.maxm.se
HärjedalsKök ABwww.harjedalskok.se
FOMABwww.fomab.se
RW Larm & Säkerhet ABwww.rwlarm.se
Frebelt ABwww.frebelt.com 
65° Nord ABwww.65nord.se
Arkivexpertenwww.arkivexperten.se
Biobact ABwww.biobact.se 
Granbergs Bärgning AB 
Tobbes Tak i Kalix ABwww.tobbestak.se
Xtreme Bygg & Badrumwww.x-treme.nu
Bahkka Design Studiowww.bahkka.com
Ojanperäwww.ojanpera.se
Bensbyns Mekaniska & Maskin AB 
Roberts Trafikskolawww.robertstrafikskola.se
Ängesbysågenwww.angesbysagen.se
JC Byggpartner ABwww.jcbyggpartner.se
Norrlands Oriental Livs ABwww.norrlandsorientallivs-lulea.se
Björn Bomas Elwww.bomansel.se
A-metodikwww.a-metodik.se
Skogs och Kraftkonsulternawww.skkab.com
Dan Eriksson Transporter ABwww.a-metodik.se
Mattias Målare AB070-6262615
SGL Säkerhetskontroll ABwww.sakerhetskontroll.com
Isotechwww.isotechab.se
Äventyrsbutiken Hägglundswww.sakerhetskontroll.com
Inre Kraftwww.inrekraft.se
ED Solutions Sweden ABwww.edsolutions.se
Andersson Bygg i Luleå ABwww.anderssonbygg.se